W grudniu 1978 roku w Polskim Związku Zapaśniczym zarejestrowano sekcję zapasów LZS Tęcza Kraśnik.
W początkowej fazie jej istnienia klub otrzymał dużą pomoc materialną. Wojewódzki Zarząd LZS w Lublinie oraz Wydział Kultury Fizycznej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie nieodpłatnie przekazały maty, dla których miejsce znalazło się w Szkole Podstawowej nr 2, gdzie klub nieodpłatnie korzystał z sali gimnastycznej. Szkoleniem młodych zapaśników zajmował się Aleksander Płatek.
Płatek w młodości uprawiał zapasy w stylu wolnym jako zawodnik LZS Krasnystaw. W roku 1978 ukończył kurs instruktora zapasów i zwrócił się do władz LKS TĘCZA Kraśnik z propozycją stworzenia sekcji zapasów, która zyskała akceptację. Pierwszy trening grupy młodych adeptów zapasów odbył się 12 grudnia 1978 roku. W pierwszej grupie chłopców był m.in. Jerzy Nieć, przyszły olimpijczyk Letnich Igrzysk w Seulu.
Na efekty pracy ambitnego szkoleniowca nie trzeba było długo czekać. Już w roku 1979 zawodnicy sekcji zapaśniczej zdobyli kilka czołowych miejsc w Wojewódzkiej Spartakiadzie Młodzieży. W tym samym roku seniorzy TĘCZY zajęli II miejsce w drużynowych mistrzostwach województwa. W roku 1979 swój pierwszy sukces odniósł Jerzy Nieć, który wywalczył mistrzostwo województwa młodzików w kategorii wagowej 75 kg.
Więcej oraz galeria zdjęć tu
Na zdjęciu: Jerzy Nieć, najsłynniejszy kraśnicki zapaśnik, olimpijczyk z Seulu.
